Blog

Op onze blog schrijven we over verhuur en huur zaken. We geven tips over verhuren en huren van spullen, diensten en producten. Iets huren? Bij verhuur.nl gelijk contact met verhuurders.



Tijdelijke verhuur in Amsterdam

Tijdelijke verhuur in Amsterdam

Tijdelijke verhuur

Via de Nederlandse woonbond kwam het volgende bericht ons ten ore over het huren in Amsterdam. Men heeft daar een verhitte discussie gevoerd over de tijdelijke verhuur. In het PakhuisNUL20-debat liepen de gemoederen hoog op. VVD-wethouder Eric van der Burg (Ruimtelijke Ordening en Grondzaken) kwam in aanvaring met een actiegroep die in de Kolenkitbuurt strijdt tegen tijdelijke huurcontracten en de huisuitzettingen die daar het gevolg van zijn. Er is een sterke toename van tijdelijke huurcontracten waardoor jonge mensen en gezinnen te maken krijgen met woononzekerheid. Deze woononzekerheid onvoud zich meer dan eens kin een uitzetting. Binnen deze huisuitzettingen zitten schrijnende zaken als uitzetting van jonge gezinnen of alleenstaande moeders met kinderen. De Kolenkitgroep steunt deze mensen en heeft de strijd aangebonden met de tijdelijke huurcontracten van Rochdale. Die wil in de Kolenkitbuurt 154 sociale huurwoningen verkopen. De Bond vindt dat de tijdelijke huurders moeten kunnen terugkeren na renovatie, en dat de verkoop van sociale huurwoningen moet stoppen. De Woonbond steunt de actie. Van der Burg verzette zich heftig tegen het standpunt dat tijdelijke verhuur leidt tot rechteloosheid. ‘Hoewel ik het heel naar vind voor deze mevrouw, heeft ze er bewust voor gekozen haar vaste huurcontract in Almere op te geven voor een tijdelijk contract in een renovatiewoning. Dus ze wist dat ze er vroeg of laat uit moest.’ Het kwam hem op gejoel en boze reacties vanuit de zaal te staan. ‘De onrust is de uitdrukking van de onzekerheid die tijdelijke contracten opleveren. Ze werken ontwrichtend voor mensen en voor de leefbaarheid van buurten’, aldus een van de aanwezigen.

Op langere termijn zijn in de metropoolregio Amsterdam, die nu ruim 2,3 miljoen inwoners telt, naar schatting nog 250.000 nieuwe woningen nodig. Tenminste, als het aantal bewoners zo hard blijft groeien als de afgelopen jaren. Het inwonertal in Amsterdam stijgt jaarlijks met zo’n 11.000. Of dat zo blijft is overigens maar de vraag, want het CBS maakte vorige week bekend dat er in 2015 meer Nederlanders uit Amsterdam vertrokken dan er binnenkwamen. De groei van het inwonertal kwam in 2015 doordat er meer Amsterdammers werden geboren dan dat er overleden en door de komst van duizenden buitenlanders: studenten, expats en asielzoekers.

500 tijdelijke verhuur contracten

Bestuurder Marien de Langen van woningcorporatie Stadgenoot, die Van der Burg steunde, liet weten ongeveer 30 procent van de vrijkomende woningen te gaan verhuren met nieuwe tijdelijke jongerencontracten van vijf jaar. Jaarlijks zal het gaan om zo’n vijfhonderd woningen in Amsterdam. Stadgenoot zal overigens geen gebruik gaan maken van de nieuwe tijdelijke tweejaarscontracten die minister Blok (Wonen) in de wet wil verankeren. De Tweede Kamer is hiermee al akkoord gegaan. De komende weken behandelt de Eerste Kamer het wetsvoorstel voor de beide tijdelijke contractsvormen.

50.000 nieuwe huizen

Eerder op de avond lichtte Van der Burg ‘zijn’ ambitieuze bouwprogramma toe. De komende jaren worden er binnen de gemeentegrenzen 50.000 nieuwe huizen gebouwd, waarvan een substantieel deel in de dure huursector. Vorig jaar werden er al 8.400 woningen in aanbouw genomen. Een van de grote bouwlocaties is de Sluisbuurt op het Zeeburgereiland in Oost. Daar verrijzen vanaf volgend jaar woontorens tussen 100 en 150 meter hoog. Ook IJburg zal fors worden uitgebreid. Het opspuiten van de nieuwe eilanden van IJburg II gaat naar schatting € 200 miljoen kosten.


Vind ons op
Facebook


verhuur.nl
© 2026 | Alle rechten voorbehouden

Verhuur specialisten
Klantenservice
050 210 28 27
info@verhuur.nl


Wildcard SSL
Home | Blog | Contact | Voorwaarden en Privacy verklaring | Disclamer | Over ons Top